Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

U kogo zamówić operat szacunkowy?

U kogo zamówić operat szacunkowy?

Samodzielna próba wyceny nieruchomości, jeśli jest przeprowadzona błędnie, może skutecznie odstraszyć potencjalnych inwestorów. Zbyt wysoka kwota sprawi, że sprzedający będzie postrzegany jako ktoś, kto próbuje zarobić na niewiedzy kupującego, zbyt niska wycena natomiast generuje podejrzenie, że nieruchomość może mieć ukryte wady, które właściciel próbuje zatuszować atrakcyjną ofertą.

Chcąc zyskać wiarygodność, warto przed wystawieniem domu, mieszkania, działki lub innego lokum na sprzedaż zdobyć operat szacunkowy. Dokument ten, o ile jest wykonany przez certyfikowanego realizatora, to uznawane zarówno przez inwestorów prywatnych, jak i biznesowych czy biura nieruchomości poświadczenie, że cena za nieruchomość jest adekwatna z rzeczywistym stanem. 

Poszukując wykonawcy, który opracuje operat, należy bezwarunkowo wybrać firmę, której pracownicy legitymują się odpowiednimi kompetencjami zawodowymi oraz doświadczeniem. Obecnie można łatwo zweryfikować, czy dany realizator cieszy się uznaniem i dobrą opinią na rynku, chociażby śledząc wpisy na tematycznych forach czy blogach. Przedstawione tam opinie to w większości przypadków faktyczne relacje osób, które korzystały z usług danej firmy i mogą wypowiedzieć się o jakości jej świadczeń.

Mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości, poszukując wykonawcy, który podejmie się wykonania operatu, mogą skorzystać z oferty przedstawionej na stronie internetowej freehold.pl. Kadrę ogłaszającej się pod podanym linkiem firmy uzupełnia działający od lat na lokalnym rynku rzeczoznawca majątkowy. Jest on w stanie dokonać oględzin, w tym przeprowadzić niezbędne pomiary na każdej nieruchomości, bez względu na jej metraż czy rozmieszczenie pomieszczeń.

Laura Mróz 2022-07-11 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!