Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Sitodruk - specyfika, zalety, ograniczenia

Sitodruk - specyfika, zalety, ograniczenia

Na czym polega proces drukowania?

W pierwszym kroku tworzy się matrycę, czyli sito pokryte specjalną warstwą światłoutwardzalnej emulsji, na które nanosi się wzór, mający być wydrukowany.

W dalszej kolejności wybiera się odpowiednią farbę (np. rozpuszczalnikową, UV). Musi ona  być odpowiednio dostosowana do rodzaju materiału, na jaki będzie wykonywany nadruk. Emulsja jest nakładana na matrycę, a następnie równomiernie rozprowadzana po powierzchni sita. Po zakończeniu drukowania następuje suszenie.

Biorąc pod uwagę rodzaj wykorzystywanych sit, ta technologia drukowania wykorzystuje matryce z ramami aluminiowymi, stalowymi, drewnianymi. 

Maszyny do sitodruku jedno- lub wielokolorowego produkuje firma KELLER POLIGRAFIA DLA PRZEMYSŁU sp. z o.o. sp.k z siedzibą w miejscowości Dąbrówka k. Poznania.

Jakie są zalety i ograniczenia?

Sitodrukjest wszechstronną techniką, która może być stosowana do drukowania na wielu różnych materiałach (od tekstyliów, po metal czy szkło)  o różnych kształtach i rozmiarach.

Ta technika pozwala na uzyskanie trwałych wzorów, które są odporne na promienie UV i inne czynniki środowiskowe.

Możliwość drukowania na niestandardowych powierzchniach, takich jak butelki, kubki, torby, parasole i inne przedmioty na potrzeby marketingowo-promocyjne, czyni technologię sitodrukową popularnym rozwiązaniem w branży reklamowej.

Oprócz wielu zalet technika ma również swoje pewne ograniczenia. W szczególności należy tu wymienić fakt, że każdy kolor wymaga przygotowania oddzielnej matrycy. 

 

Nikola Król 2023-09-14 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!