Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Siarczan magnezu - kiedy warto go wybrać?

Siarczan magnezu - kiedy warto go wybrać?

Choć nazwa sklepu może na to wskazywać, w Dobre-Suplementy.com.pl znaleźć można nie tylko suplementy diety, ale też inne produkty dla zdrowia i urody, do użytku zewnętrznego. W zdecydowanej większości są to artykuły naturalne, warto je więc wybierać. Mogą być dużo lepsze niż preparaty chemiczne, które nigdy nie są w pełni obojętne dla organizmu, mogą zatem dawać skutki uboczne.

Jedną z ciekawszych propozycji w rozbudowanej ofercie sklepu jest siarczan magnezu, znany też jako sól gorzka lub epsom. Jest to produkt wyglądający jak zwykła sól kuchenna, ale mający inne zastosowanie. Duża część klientów wybierająca ów artykuł z oferty wykorzystuje go do cudownie relaksujących, a jednocześnie upiększających, a nawet leczniczych kąpieli. Często nie wiadomo, co wsypać do wanny, chcąc wziąć przyjemną kąpiel, a jednocześnie poprawić stan swojej skóry, zwykle sięga się po pięknie pachnące kosmetyki, jednak rzadko mają one dodatni wpływ na urodę. W przypadku tej soli jest zupełnie inaczej. Być może nie daje ona pięknego zapachu ani też nie tworzy przyjemnej piany, ale za to wykazuje fantastyczny wpływ na organizm, przede wszystkim na skórę. Usuwa różnego rodzaju zmiany dermatologiczne, pomaga pozbywać się trądziku i wysusza wypryski (przyda się zatem osobom mającym krosty nie tylko na twarzy, ale też dekolcie czy plecach), a nawet łagodzi skutki bolesnych oparzeń słonecznych. Ma też działanie przeciwłojotokowe, przeciwbakteryjne i przeciwłupieżowe - warto zatem dodać ją do wody, w której następnie umyje się włosy.

Poza tym kąpiele z dodatkiem tego składnika mają działanie wzmacniające, jako że magnez w nim zawarty wchłania się do organizmu przez skórę. Jest to zatem dobra alternatywa dla tabletek z tym pierwiastkiem.

Julia Wilk 2022-07-23 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!