Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Sekret zdrowych włosów: Jak rozpoznać i pielęgnować różne typy porowatości włosów?

Sekret zdrowych włosów: Jak rozpoznać i pielęgnować różne typy porowatości włosów?

Jak przekonują specjaliści z VisPlantis, porowatość włosów to jeden z najważniejszych kryteriów, który determinuje, jak włosy reagują na różnego rodzaju produkty pielęgnacyjne i zabiegi fryzjerskie. Rozpoznanie typu porowatości włosów jest kluczowe dla odpowiedniego dostosowania rutynowej pielęgnacji, co w rezultacie może przyczynić się do uzyskania zdrowych, lśniących i elastycznych pasm.

Włosy o niskiej porowatości charakteryzują się zbitą strukturą łusek, które szczelnie przylegają do siebie, uniemożliwiając tym samym przenikanie produktów w ich głąb. W takim przypadku należy unikać ciężkich olejów i silikonów, które mogą obciążać. Zamiast tego trzeba skupić się na lekkich, nawilżających formułach, które ułatwią wchłanianie i nie spowodują nadmiernego obciążenia.

Włosy średnioporowate to włosy z równowagą między przyległością a rozchylaniem łusek, przyjmują produkty pielęgnacyjne bez większych problemów, a ich pielęgnacja nie wymaga specjalnych procedur. Idealne są dla nich kosmetyki równoważące – umiarkowanie nawilżające oraz odżywiające.

Wysoka porowatość włosów oznacza, że łuski są mocno rozchylone lub uszkodzone, co sprawia, że włosy szybko absorbują wilgoć, ale również szybko ją tracą, co prowadzi do ich przesuszenia i łamliwości. Konieczne są wtedy intensywne kuracje nawilżające i proteinowe, które naprawią uszkodzenia oraz zapobiegną nadmiernemu odparowywaniu wody z wnętrza włosów.

Rozpoznając porowatość włosów, można dokonać świadomych wyborów dotyczących produktów i technik pielęgnacyjnych. Niezależnie od typu porowatości, regularne nawilżanie, stosowanie odpowiednio dobranych olejków i unikanie nadmiernego ciepła to uniwersalne zasady, które pomogą utrzymać pasma zdrowe i piękne.

Laura Mróz 2024-03-11 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!