Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Ochrona danych osobowych w praktyce - Kancelaria Adwokacka Kraków

Ochrona danych osobowych  w praktyce - Kancelaria Adwokacka Kraków

Sprawa przygotowania polityki ochrony danych osobowych czy instrukcji zarządzania systemem informatycznym w firmie często jest przesuwana na dalszy plan. Wielu przedsiębiorców woli skupiać się na działaniach marketingowych oraz wdrażaniu nowoczesnych technologii zwiększających dzienną produkcję, niż zajmowaniem się tworzeniem wspomnianych dokumentów, mniemając, że ich firma i tak odpowiednio dba o ochronę danych. 

Niestety, jest to myślenie zgubne. Brak aktualizacji kontroli zarządczej i jej rozbudowanego członu, jakim jest bezpieczeństwo informacji przetwarzanych w firmie oraz danych klientów, może prowadzić do przykrych konsekwencji. Jedną z nich jest oskarżenie o nieuprawnione przetwarzanie danych wrażliwych, wystosowane przez kupującego, któremu nie została przedstawiona klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych, co może skończyć się rozprawą sądową. Kolejną jest zgłoszenie przedsiębiorcy do UODO i przybycie stamtąd kontroli weryfikującej zasadność zgłoszenia. Jeśli się ono potwierdzi, na właściciela może zostać nałożona kara finansowa. Znane przypadki wskazują, że nie jest ona niska i może poważne obciążyć firmowy budżet.

Aby uniknąć powyższych problemów, warto natychmiastowo znaleźć doradcę, którego specjalizacją jest ochrona danych osobowych. W Krakowierealizatorem, który jest w stanie wspomóc przedsiębiorcę w powyższym zakresie, jest Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka. Jej pracownicy wspierają klienta w szerokim spektrum działań, od wspomnianego doradztwa po pomoc w tworzeniu dokumentacji RODO oraz przeprowadzanie wewnętrznych audytów sprawdzających.

Antonina Adamska 2021-09-18 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!