Wszystkie usługi których potrzebujesz
w jednym miejscu!

Jasno zdefiniowane kategorie
dla Twojej wygody użytkowania!

Artykuły na temat firm
które pomogą Ci w podjęciu wyboru!

Łazienka bez barier - co powinno się w niej znaleźć?

Łazienka bez barier - co powinno się w niej znaleźć?

Niejednokrotnie zdarza się, że osoby niepełnosprawne lub seniorzy mają trudności z samodzielnym korzystaniem z łazienek. To właśnie z myślą o nich powstała oferta, z jaką można zapoznać się na witrynie corradomed.pl. Jej założycielem jest zaufane przedsiębiorstwo proponujące praktyczne artykuły w niewygórowanych cenach. Interesują się nimi klienci chcący stworzyć łazienkę bez barier, zwiększającą komfort oraz bezpieczeństwo korzystających z niej osób. Wybierają oni spośród certyfikowanych produktów o dużej wytrzymałości mechanicznej, które sprawdzają się w szpitalach, przychodniach, urzędach, galeriach handlowych, hotelach, pensjonatach czy na stacjach benzynowych.

Do najchętniej zamawianych zalicza się drążki umieszczane w pobliżu toalet lub w kabinach prysznicowych. Ułatwiają one wchodzenie do brodzika i zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się oraz upadku. Występują w wersji prostej oraz uchylnej i są tworzone z materiałów niepodatnych na działanie wilgoci. Na poręczach z biegiem czasu nie pojawia się korozja, a utrzymanie ich w czystości jest łatwe. Są one przytwierdzane na stałe do ściany, co wymaga wywiercenia otworów.

Niektórzy decydują się też na specjalne nasadki toaletowe o małej wadze, dostępne z podłokietnikami lub bez, które odznaczają się anatomicznym kształtem. Mają pozytywny wpływ na stabilność siedziska i komfort użytkowników. Osoby projektujące łazienkę bez barier nie powinny zapominać również o odpowiednio dużej szerokości drzwi, umożliwiającej swobodny przejazd wózkom inwalidzkim oraz sporej powierzchni manewrowej. Istotna jest także przemyślana wysokość sedesu, podłoga o właściwościach antypoślizgowych, przycisk spłukiwania wody dostępny w zasięgu ręki oraz obecność przestrzeni pod umywalką.

Olgierd Przybylski 2023-04-30 0 komentarzy

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!