Filipiny - co warto zwiedzić? Co jeść?

Filipiny to biedny kraj. Nie oszukujmy się, ale oprócz Manilli żadne inne miasto nie jest nawet w połowie tak bogate jak chociażby polski Rzeszów. Nie powinno to jednak powstrzymać turystów przed przylotem do tego azjatyckiego kraju. Filipiny mają wiele tradycji oraz bogatą historię bokserską. W 1975 w Manilli odbyła się jedna z największych walk w historii - starcie Muhammada Alego z Joe Frazierem. W czasach obecnych o Filipinach jest głośno dzięki Mannemu Pacquiao - największej gwieździe boksu zawodowego. To właśnie dzięki rozpoznawalności Pacquiao Filipiny mogą liczyć na dużą ilość turystów.

Będąc w Manilli warto zapomnieć o historii Filipin i skupić się na mieście. Jest ono pełne kontrastów. Z jednej strony mocno rozwija się architektura, zaś z drugiej na pewno spotkamy się ze slumsami. Walki kogutów są na porządku dziennym, a doskwierający głód mieszkańców już dawno odszedł w zapomnienie. Miasto się rozwija i to całkiem szybko. W Manilli możemy udać się do Chinatown. Kuchnia filipińska jest bardzo zdrowa i bogata w tłuszcze Omega 3. Pochodzą one z produktów rybnych. Filipińczycy jedzą najwięcej ryb na świecie.

 

Raj na Mindoro

Filipiny kojarzą się Wam z biedą? Udajcie się na wyspę Mindoro to zmienicie zdanie. Piękna plaża, złocisty piasek i krystalicznie czysta woda w połączeniu z klimatem dają niesamowite wrażenia. Mindoro to także restauracje oraz kurorty dla turystów. Prawdziwy raj na ziemi.

 

Balut

Jeśli wiemy, że prędko na Filipiny nie wrócimy, to powinniśmy zrobić coś szalonego, a mianowicie zjeść Balut - jest to kacze jajko z uformowanym szkieletem kaczki. Rarytas dla filipińczyków - odraza dla europejczyków. Jak smakuje? Jest smaczne gdy je się z zamkniętymi oczami.

Na Filipinach kuchnia odgrywa sporą rolę. Warto spróbować filipińskiego rosołu oraz wołowiny. Długość życia w tym kraju wynosi 88 lat. Głównie dzięki diecie. Wakacje na Filipinach? A czemu nie? Może i kraj nie jest za bogaty, ale nadrabia to życzliwością i przepięknym krajobrazem wysp.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne