Witamy w Hawanie!

Kuba to ostatni bastion komunistyczny w naprawdę komunistycznym wydaniu. Decydując się na wyjazd do tego kraju warto poznać jego kulturę i historię. Wiadomo, że Kuba to już kraj "normalny". Odkąd Fidel Castro odszedł na "emeryturę" coraz większa liczba turystów wybiera Kubę jako miejsce, gdzie mogą powrócić do lat 50. Serio? Serio!

Po przylocie na Hawanę mamy przed oczami podzielone miasto. Z jednej strony stolica się rozwija, lecz z drugiej nie brakuje tutaj pozostałość po czasach reżimu. Ba! W zasadzie 70% miasta wygląda tak, jak w latach 50. Spora ilość Chevroletów z długim nadwoziem, kolorowe budynki i wąskie uliczki. Hawana naprawdę wygląda jak z lat 50. ale nie ma to znaczenia - pora na atrakcje.

W mieście spotkamy ludzi przyjaznych. Na ulicach tętni życie, a z knajp dochodzą nas odgłosy tradycyjnej muzyki. Hawana pozwala się poczuć jak w latach 50. nawet w kwestii żywienia. Dania są tradycyjne, a w niektórych barach za rarytas uznaje się koguta, który przed chwilą wygrał walkę. Lata pięćdziesiąte w całej okazałości.

Będąc na Kubie warto odwiedzić Vinales. Jest to miejscowość słynąca z plantacji tytoniu - produktu na którym Kuba najwięcej zarabia. Kubańskie cygara uchodzą za najlepsze na świecie. Niektóre odmiany kosztują 1 000 000 dolarów za sztukę.

 

Cienfuegos

Skupmy się na tym mieście. Jest to nieformalna stolica kraju i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To właśnie w tym mieście poznamy salsę oraz rumbę i będziemy mogli podziwiać widok morza. Palmy, morze, piasek - wszystkie sceny jak z kubańskich filmów możemy tutaj ujrzeć na żywo. Równie piękne plaże spotkamy w Varadero.

 

Kolonialny Trinidad

Tutaj czas zatrzymał się w roku 1850. Po ulicach przechadzają się konie, a samochody z lat 30. uznawane są za całkiem nowe. W Trinidad możemy zobaczyć, jak wyglądała Kuba przez wdrożeniem ustroju komunistycznego (no dobrze - dyktatorskiego). Kiedyś plantatorzy zbijali tutaj fortunę na trzcinie cukrowej. Dzisiaj Trinidad to nie tylko atrakcja turystyczna, lecz również kolonia.

Kuba to ciekawe miejsce. Ciekawsze, niż większości z Was się wydaje. Warto wiedzieć o tym kraju jak najwięcej!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne