Malezja a miłość

Pewnie zastanawiacie się jak wygląda randkowanie w Malezji. Kraj ten uchodzi za bardzo konsekwentny, ale w rzeczywistości wiele zachowań przypomina nasze - europejskie. Poniżej przygotowaliśmy zestaw pytań i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak wygląda randkowanie w Malezji?

Malezja to kraj muzułmański, więc nie zobaczycie publicznych aktów miłości. Zobaczycie za to pary ubrane w koszulki z napisem "Kocham Toma" lub "Kocham Jane". Malezyjczycy nie mają z tym problemów. Randkowanie to głównie wypady do restauracji lub klubów.

 

Malezyjska rodzina

Zaczynamy nieco ciekawszy temat. Rodzina w Malezji jest bardzo konsekwentna. Rodzice od najmłodszych lat uczą swoje dzieci szacunku do pracy i pieniądza. Raczej nie doświadczymy widoku ojca, który przytula swoje dziecko. Miłość owszem - jest pokazywana, ale w cichy, specyficzny sposób.

 

Małżeństwo

Kraje muzułmańskie zazwyczaj aranżują małżeństwo wybierając żonę przyszłemu mężowi. W Malezji ślub to połączenie dwóch rodzin, dlatego wybór partnera ma znaczenie. Owszem, zdarzają się sytuacje podobne do europejskich, gdzie mamy do czynienia z miłością od pierwszego wejrzenia, ale rdzenni Malezyjczycy nadal praktykują tradycyjny sposób wyboru partnerów. Zdaniem obywateli sytuacja ta zmienia się na bardziej "ludzką", choć partnerom nie przeszkadza to, że zostali "dobrani" przez kogoś innego.

 

Ceremonia ślubna

Wielkie wydarzenie. Rodziny pary młodej robią wszystko, aby ten dzień był szczególny. Suto zastawione stoły i duża ilość trunków - podobnie jak w Europie.

 

Związki homoseksualne

Pary homoseksualne nie mają w Malezji "życia". Kraje muzułmańskie są bardzo konserwatywne i nie ma w nich miejsca dla "odmienności". W Malezji nie spotkamy homoseksualistów.

Malezja to bardzo ciekawy, ale konsekwentny kraj. Powoli otwiera się na kulturę zachodnią, bo przecież mieszkańcy mają dostęp do internetu. Kraj się zmienia i za niedługo podejście do miłości będzie takie jak w Polsce. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne