Sri Lanka - miejsce kultu

W południowej Azji możemy odwiedzić Sri Lankę - miejscowość, która słynie z wielkiego poszanowania swojej religii. Opisując to miasto nie sposób o tym zapomnieć, ale warto tą religijność postawić w kontraście z mieszkańcami. Mimo, że mieszkańcy Sri Lanki są bardzo religijni, to względem turystów i samych siebie są bardzo tolerancyjni, uprzejmi oraz bardzo życzliwi. Sri Lanka to miejsce zdominowane kulturowo przez hindusów. Co warto wiedzieć o tej miejscowości? O tym poniżej.

Od meczetu do meczetu

Nagromadzenie meczetów można porównać do ilości kościołów w Polsce. Jest ich naprawdę dużo. Jako, że Sri Lanka to miejscowość bardzo religijna, turyści powinni szanować ich kulturę. Nikt nie zmusi odwiedzającego do brania udziału w spotkaniach wyznaniowych co może nieco zdziwić, wszak inne kraje wyznające buddyzm są wielkimi fanatykami swojej religii. Zarówno w samej Sri Lance, jak również w okolicach (promień 100 kilometrów) na każdym kroku spotkamy albo meczety, albo niewielkie budynki do praktykowania buddyzmu. Miejsca kultowe wyróżniają się wspaniałą architekturą oraz pięknym widokiem.

 

Ella

Turyści chcący zwiedzić zielone tereny mogą się udać do Ella. Miejscowość jest położona 2200 metrów nad poziomem morza i charakteryzuje się setkami szlaków turystycznych. Okolica może być odbierana jako kameralna, lecz takową nie jest. Dla wyznawców buddyzmu bardzo ważna jest góra Adama (Adam's Peak), gdzie na jej szczycie znajduje się półtora metrowe zagłębienie uznawane za odcisk stopy.

 

Dambatenne

Znacie markę Lipton? Jeśli tak, to możecie się domyślić, czego oczekiwać od tej miejscowości. Dambatenne słynie z ogromnych plantacji herbaty - przez wielu uznawanej za najlepszą na świecie. W latach 1800-1900 Dambatenne było miejscowością, którą produkowała herbatę dla Królowej Wielkiej Brytanii. Choć dziś sytuacja jest nieco odmienna, herbata z Dambatenne nadal uchodzi za najlepszą na świecie. Turystów może uderzyć niesamowity widok plantacji. Jako, iż miejscowość jest górzysta - turyści będą mieli wspaniały widok na bardzo duży obszar. Wśród plantacji herbaty napotkamy również fabryki, w których produkuje się gotowy produkt. Turyści mają szansę zobaczyć cały proces tworzenia herbaty od zerwania szczepów, aż po pakowanie w torebki.

Sri Lanka i jej okolice to wspaniałe, historyczne miejsca, które turyści muszą zwiedzić. Indie to nie tylko religia i herbata. To także dostęp do morza i wspaniała kuchnia. Pobyt w Sri Lance na pewno drogi nie będzie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne