Kerala - najbogatszy stan w Indiach

Indie raczej nie kojarzą się turystom z przepychem i wielkimi pieniędzmi. Udając się do miejscowości Kerala nasze wyobrażenie tego miejsca może się nieco zakrzywić. O ile w wielu stanach Indii napotkamy żebraków, bezdomnych i po prostu biedaków, o tyle w Kerala trudno spotkać mieszkańca, który nie operuje kartą kredytową i nie posiada samochodu. Kerala to najbogatszy stan w Indiach i widać to na każdym kroku.

Warto zacząć od infrastruktury. W mieście wzniesiono wiele wieżowców oraz biurowców. Przechadzając się po cichych okolicach napotkamy setki rezydencji milionerów z tego miasta. Spacerować możemy po "wypasionych" parkach, a pływać w jeziorach. Kerala jest bardzo przemyślanym miejscem i uchodzi za krainę Bogów. Na przedmieściach spotkamy pola, gdzie uprawiane są zioła, a w centrum możemy zwiedzić fabryki, gdzie produkuje się przyprawy z zebranych ziół. O dziwo życie w Kerali nie jest przesadnie drogie. Mimo, iż miejscowość zdominowali milionerzy, to zwykli turyści nawet z ograniczonym budżetem bez problemu dadzą sobie tutaj radę.

Kerala to takie Las Vegas Indii. Wyróżnia się bogactwem, lecz trudno tutaj o przepych. Mieszkańcy są bardzo mili i tolerancyjni. Będąc w Indiach warto odwiedzić Keralę, bo może ona zmienić zapatrywanie typowego turysty na ten kraj.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne