Zanzibar - całkiem nowy kierunek

Tanzania - kraj kojarzony z diabłem tasmańskim, który w bajkach dla dzieci potrafił zrobić taki sajgon, jakiego nawet ISIS by nie potrafiło. Obraz tego kraju jest mylny, bo biorąc pod uwagę aspekty stricte turystyczne, mamy do czynienia z jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów na świecie. W Tanzanii znajduje się miejscowość o nazwie Zazinbar. Mieszka tam około 40 milionów mieszkańców.. Jest to miasto o potężnej historii i bardzo atrakcyjne dla turystów. Co warto wiedzieć o Zazinbarze? O tym poniżej.

W Zazinbarze najważniejsze są plaże, gdyż wyróżniają się połączeniem stylów. Stare, drewniane domki nie idą w parze z nowoczesnymi projektami w stylu Bungalow, ale wygląda to całkiem atrakcyjnie. Jeśli chcemy udać się na plażę celem zaznania chwili spokoju, to dobrym wyborem będzie Kendwa. Na Kendwie panują wspaniałe warunki atmosferyczne. Tanzania uchodzi za kraj deszczowy, lecz w tej części Zazinbaru zazwyczaj świeci słońce i jest stosunkowo sucho. Turyście nie mogą przejść obojętnie obok Stone Town, czyli wybrzeża, które słynie z kamieni. Stone Town wypełniają kręte alejki i tętniące życiem bazary. To właśnie tutaj urodził się Freddy Mercury, lider zespołu Queens. W Stone Town czeka nas mnóstwo atrakcji gastronomicznych. W Tanzanii można zjeść bardzo zdrowo i całkiem niedrogo.

Zazinbar to przede wszystkim bardzo życzliwi mieszkańcy. Ta część Tanzanii zaczyna zarabiać na turystyce i dlatego podejście mieszkańców do "obcych" jest coraz łagodniejsze. Wspaniała kuchnia, wspaniałe plaże - Zazinbar to raj dla turystów!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne