Co warto wiedzieć o Indiach?

Indie cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów z każdego zakątka Ziemi. Najpopularniejszym miejscem na ich obszarze niezmiennie pozostaje jednak Goa. Co zachęca do odwiedzenia tego kawałka naszej planety? Przede wszystkim malownicze plaże, ciepła woda, przepiękna pogoda i cudowne krajobrazy. Ponadto Indie cieszą się szeroko zachowaną kulturą, której poznanie jest dla wielu osób możliwością niezwykle ekscytującą i definitywnie zachęcającą do odwiedzenia tego miejsca. Ponadto stan Goa jest znany ze swej nadzwyczajnej wręcz czystości, co wpływa na jego korzyść. Goa oferuje również bardzo szeroki wachlarz plaż, dlatego też każdy może tam znaleźć miejsce idealne dla siebie – są tam zarówno plaże bardzo zatłoczone, gdzie panuje jedna wielka impreza i nie ma przerwy na sen, aż po takie, gdzie niekiedy ciężko znaleźć jest innego człowieka. Są jednak takie plaże, które w jakiś sposób się wyróżniają.

Przede wszystkim Palolem – plaża mocno popularna turystycznie, wciąż jednak niezwykle urokliwa. Piękna, czysta plaża i podobno najpiękniejsze zachody słońca na całym Goa corocznie przyciągają mnóstwo turystów.

Dalej oczywiście Patnam – miejsce znacznie mniej zatłoczone od poprzedniego,  jednak z ogromną bazą hotelową. Miejsce idealne na wyjazdy rodzinne, plaża jest bardzo czysta i szeroka.

Warto też wspomnieć o Cabo de Rama Beach – plaży, na której turystów można policzyć na pacach jednej ręki, jednak czasami można natknąć się na ludzi miejscowych. Powodem niemalże bezludności w tym miejscu jest brak jakiegokolwiek dojazdu komunikacją miejską i słabe oznaczenie – koniecznością jest korzystanie z własnych, dokładnych map lub pytanie tamtejszych mieszkańców o drogę. Warto jednak odwiedzić to miejsce, gdyż zachwyca w każdym swym elemencie.

Na koniec nie może zabraknąć także plaży Cola – stosunkowo niewielkiej, ale dosłownie najpiękniejszej ze wszystkich. Woda w tym miejscu ma kolor niebieskozielony, co w całej tej scenerii wygląda wprost bajecznie. Mimo tak ogromnych atutów, przybywa tam bardzo niewielu turystów, więc nawet w sezonie niekiedy całą plażę można mieć tylko dla siebie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne