Kuba - Hawana i okolice

Kuba stała się krajem otwartym dla turystów z Europy. Przez wiele lat krajem rządził Fidel Castro. Choć do dzisiaj ma sporo do powiedzenia, to nie rządzi już krajem tak twardą ręką, jak w okresie prohibicji oraz drugiej wojny światowej. Kuba jest krajem niezwykle atrakcyjnym i pełnym ciekawych miejsc. Jako, że kraj ma dostęp do oceanu warto odwiedzić najpopularniejsze wyspy i archipelagi kubańskie.

Warto zacząć od Hawany. Jest to bardzo specyficzne, rodzinne miasto. Z knajp dochodzą odgłosy tradycyjnej, kubańskiej muzyki, a na ulicach tętni życie. Przechadzając się po mieście spotkamy muzyków oraz kelnerów zapraszających nas do restauracji. Warto skupić się przez moment na kuchni kubańskiej. Jest bardzo świeża i bogata w ryby. Kubańczycy cenią sobie dobre jedzenie, dlatego w Hawanie trudno zjeść coś niezdrowego. W Hawanie można zrobić ciekawe i tanie zakupy. Pamiątki, cygara i upominki są niezwykle tanie. Będąc w stolicy trudno odnieść wrażenie, że przebywamy w mocno (kiedyś) komunistycznym kraju. Kuba jest otwarta dla turystów.

Zaraz po stolicy warto odwiedzić plażę. Kubańskie plaże to miejsca z których aż bije świeżością i naturalnością. Czyste powietrze, niesamowity szum morza - turyści docenią te detale, bo to one sprawiają, że na Kubie każdy człowiek czuje się inaczej. Oczywiście polecamy zwiedzenie kilku plaż. Wszystkie różnią się od siebie detalami.

Na Kubie można spędzić czas w bardzo przyjemny sposób. Przylatując do stolicy na pewno nie poczujecie, że Kuba ma mocno mroczoną przeszłość. Obecnie to kraj towarzyski.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne