Zanzibar - dlaczego warto tam pojechać?

Zanzibar to miasto należące do Tanzanii. Liczy aż 42 miliony mieszkańców i wyróżnia się nie tylko ciekawą kulturą, lecz również ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Zdaniem turystów miasto jest rajem dla odwiedzających. Dlaczego warto tam pojechać? O tym dowiecie się poniżej.

Błękitna woda i długie plaże

Szum wody i błogi stan odpoczynku to coś, czego na pewno doznamy w Zanzibarze. Miejscowość jest istnym kurortem dla turystów. Plaże są bardzo czyste i zadbane. Widać, że mieszkańcy chcą dobrze wypaść przed turystami, dlatego pielęgnują swoją okolicę. Głównym ośrodkiem turystycznym jest Matemwe. Turyści mogą tutaj wynająć sobie hotel lub niewielki domek. Z uwagi na tropikalny klimat Zanzibaru, warto zaopatrzyć się w niewielką apteczkę, gdyż ukąszenie przez owady i jadowite pająki mogą spowodować przykre dolegliwości.

 

Trochę Portugalii, trochę Anglii

W Zanzibarze będziemy mogli skorzystać z portugalskiego portu, który liczy sobie mnóstwo lat. Szukając czegoś angielskiego warto udać się na wschód od miasta, gdyż znajdują się tam plantacje herbaty zielonej. Zanzibar posiada także zabytkowe muzea oraz miejsca kultu religijnego.

 

Mneba

Miłośnicy nurkowania powinni się zainteresować wysepką Mneba, która jest idealnym miejscem do nurkowania. Woda jest bardzo czysta, a okolica pełna pięknych krajobrazów. Mneba to najchętniej wybierana trakcja turystyczna w Zazinbarze.

Zazinbar to kolejne azjatyckie miejsce, gdzie turyści wybierający się do Azji powinni odwiedzić. Z roku na rok miejscowość zyskuje coraz większą liczbę turystów co nie powinno dziwić, wszak piękna okolica i szum lazurowej wody to najlepsze, co może spotkać przyjezdnego. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne