Bangkok - plan podróży dla turystów

Tajlandia to obecnie jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc. Nie ma co się temu dziwić, wszak stolica tego państwa, czyli Bangkok to jedno z tych miejsc nazywanych Nowym Jorkiem Azji. W Bangkoku turysta nie ma prawa się nudzić, bo wbrew obiegowej opinii jest to miejsce stosunkowo tanie i bardzo atrakcyjne. Poniżej plan podróży, który powinien wykorzystać każdy turysta wybierający się do Bangkoku.

Wielkie Mango, czyli Bangkok ujmuje wyglądem już po wylądowaniu na lotnisku. Miasto jest bardzo duże i obfituje w mnóstwo atrakcji turystycznych. Wrażenie robią miejsca kultu, czyli świątynie oraz meczety. Na placu królewskim znajduje się świątynia Wielkiej Buddy - jedno z najważniejszych miejsc dla mieszkańców Bangkoku.

Po przylocie do Bangkoku należy spróbować tutejszej kuchni. Jest bogata w ryż, warzywa oraz oczywiście ryby. Tajlandzka kuchnia uchodzi za jedną z najzdrowszych na świecie - zaraz po malezyjskiej. W Bangkoku warto odwiedzić nie tylko restaurację, ale też kluby tai boxingu. Tajlandczycy to mistrzowie też sztuki walki. W mieście możemy udać się do wieżowców i z tarasów widokowych obserwować panoramę tego ogromnego miasta.

Stolica to miejsce ciekawe, ale ciekawsze są archipelagi niewielkich wysp. Każdy turysta powinien odwiedzić Koh Lanta. Jest to jedna z najpiękniejszych wysp na świecie! Co prawda trudno się na nią dostać (lot samolotem lub podróż promem), lecz po dotarciu gwarantuje wspaniały wypoczynek. Lazurowe wybrzeża, strefa dla nurków - do tego wspaniałe restauracje i ... piękne kobiety!

Gdy zwiedzimy wyspę Koh Panta, powinniśmy się wybrać do Koh Ngai - jest to również wyspa, ale wyróżniająca się długą, złocistą plażą z niezwykle czystą, morską wodą. Turyści doceniają klimat i doskonały widok na inne, mniejsze wysepki. Mając na rozkładzie te dwie wyspy, można udać się z powrotem do Bangkoku.

Koszt zwiedzenia najważniejszych atrakcji w Bangkoku to wydatek rzędu 1000 euro. Nie jest to zbyt wiele dla kogoś, kto wie do jakiego kraju zdecydować się wylecieć. Bangkok to bogate miasto, dlatego ceny pobytu z roku na rok będą rosnąć.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne