Co warto zobaczyć w Indiach? Plażę GOA

Indie to bardzo specyficzny kraj ze specyficzną kulturą. Wyznawcy islamu znajdą tutaj prawdziwy raj dla siebie, gdyż w szczególności stolica wyróżnia się ogromną ilością meczetów. Jak na 1,4 miliarda mieszkańców Indii jest to oczywiście zrozumiałe. Wakacje w Indiach mogą się okazać najlepiej wykorzystanym czasem. Co warto zobaczyć w tym kraju? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Na pierwszym miejscu będzie legendarne miasto Agra, gdzie znajduje się światowej sławy mauzoleum Taj Mahal. Zostało zbudowane dla żony indyjskiego cesarza, a w pracach brało udział nawet 20 000 robotników. Taj Mahal o wschodzie i zachodzie słońca uznawane jest za najpiękniejszy obiekt na Ziemi. Agra nie jest miejscowością z największą ilością meczetów. Jeśli szukamy takiego miejsca, to warto wybrać się do Jaipuru. W Jaipurze spotkamy się z ... setkami meczetów. Jest to miejscowość w której projektanci meczetów szukają inspiracji do budowy największych mauzoleów na świecie. W Jaipurze będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej kuchni indyjskiej, więc nie jest to wyłącznie miejsce kultu.

Bardzo ważnym (naszym zdaniem najważniejszym) punktem podróży jest zwiedzenie plaży GOA. Zdaniem wielu turystów jest to najpiękniejsza plaża na świecie. Przepiękne wybrzeże wypełnione złocistym piaskiem i kryształowo czystą wodą robi wrażenie. Z uwagi na klimat jest to najchętniej wybierana plaża do odpoczynku w całej Azji! Pada tam stosunkowo rzadko, a ilość jadowitych owadów jest mniejsza, niż w samej stolicy. Na GOA znajdziemy mnóstwo restauracji i nie odczujemy, że jesteśmy w kraju islamskim.

Indie to ciekawy i ładny kraj. Mimo, że słynie głównie z meczetów i religii - można tam mile spędzić czas. Atrakcji jest na tyle dużo, że średni czas pobytu powinien wynosić 4 dni.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne