Co powinieneś wiedzieć o Malezji?

Malezyjczycy to dosyć dumny naród. Kochają swój kraj i turystów. Lubią opowiadać o swojej kulturze oraz historii. Jako kraj muzułmański przez spory okres czasu byli na uboczu, jednak stale się rozwijają i zmieniają swój wizerunek. Poniżej lista rzeczy, które powinniście wiedzieć o Malezji.

Malezja wcale nie jest ekstremalnie islamskim krajem

Malezja wyróżnia się religijnością, lecz nie jest ona przesadna. Mimo, że w większości miast spotkamy meczet na każdym kroku - środowisko jest bardzo tolerancyjne. Wiele krajów muzułmańskich jest konserwatywnych i zamkniętych na inne religie. W Malezji tego nie doświadczycie.

 

Burka? Nie!

Malezja jest krajem, gdzie każdy ubiera się jak chce. Kobiety nie muszą chodzić w burkach. To bardzo ważne, gdyż turyści boją się krajów muzułmańskich wierząc, że wybierając się do nich na wakacje muszą przyjąć ich zasady. Malezja się wyróżnia.

 

Ryż nie musi być nudny

Podstawowym składnikiem posiłków jest ryż. Wydawałoby się, że jest nudny, ale to nie prawda. Jako, iż w Malezji spotkamy dziesiątki odmian ryżu - każde danie składające się z tego składnika będzie pyszne i oryginalne. Ryż w Malezji wcale nie jest nudny. Jest pyszny!

 

Bieda? Niekoniecznie!

W świadomości wielu Polaków Malezja uchodzi za kraj biedny. To nieprawda. W ciągu ostatniej dekady Malezja stała się krajem turystycznym i sporo na tym zarabia. Kuala Lumpur to miasto biznesowe, więc Malezja jest dużo bogatsza, niż większości z Was się wydaje.

 

Komunikacja? Język angielski

Tak, to prawda. W Malezji prawie wszyscy mówią po angielsku. To dobra informacja dla turystów, którzy będą chcieli wyskoczyć do restauracji. Znając angielski dogadamy się z każdym.

 

Można wypić

Alkohol jest wszechobecny. Można go kupić w każdym sklepie i "monopolowym". Muzułmanie w Malezji nie mają problemów z alkoholem i mocno go tolerują.

 

Angielska pogoda

W Malezji pada, ale nie tak często jak mogłoby się wydawać. Opady nie są też intensywne. Poprzez dużą wilgotność wiele prognoz wskazuje na wieczne deszcze, ale tak naprawdę Malezja jest krajem tropikalnym.

Malezja wyróżnia się na tle innych państw wyznania muzułmańskiego. Jest krajem tolerancyjnym i nowoczesnym. Warto o tym wiedzieć przed wyjazdem.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-423

E-mail: kontakt@baseclub.pl

Portal podróżniczy. U nas znajdziesz ciekawostki dotyczące podróży po Azji.

 

POLECAMY:

 

Egzotyczne podróże poślubne